Nova Metale

Kim jesteśmy

GENEZA

NOVA METALE Sp. z o.o. powstała w listopadzie 2017 r. jako siostrzana spółka Nova Trading SA. Celem powołania firmy było stworzenie zakładu produkcyjnego zajmującego się wytwarzaniem wyrobów ze stali nierdzewnej i aluminium przeznaczonych do specjalistycznych zastosowań w różnych gałęziach przemysłu.

Pod koniec 2019 r. w Ostaszewie koło Torunia na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uruchomiono nowoczesny obiekt produkcyjno-magazynowy należący do spółki Nova Metale. W grudniu 2019 r. firma oficjalnie rozpoczęła swoją działalność.
 

Kim jesteśmy

NOWOCZESNE ZAPLECZE TECHNICZNE, SPRAWNA OBSŁUGA 

Powierzchnia zakładu wynosi 21 tys. m2. W Nova Metale - oprócz nowoczesnych linii produkcyjnych i urządzeń (patrz zakładka PRODUKCJA) – w części magazynowej znajdują się automatyczne regały wysokiego składowania dla produktów płaskich oraz produktów długich. W regale na wyroby długie znajduje się 1.886 kaset – każda z nich może zmieścić do 2 ton materiałów. Natomiast regał do składowania blach składa się z 2.725 półek – wszystkie również o maksymalnej nośności 2 tony każda.

Zakład Nova Metale działa według założeń koncepcji PRZEMYSŁU 4.0, zgodnie z którymi ludzie, maszyny i systemy informatyczne wymieniają informacje w toku produkcji. Dzięki integracji możliwa jest ekonomiczna produkcja mocno zindywidualizowanych wyrobów i relatywnie krótkich serii.

Maszyny do cięcia znajdujące się w Nova Metale są zintegrowane z systemem ERP (drugi poziom automatyzacji), co wpływa na usprawnienie pracy i skrócenie czasu realizacji zleceń.

Również kompletacja wysyłek odbywa się szybko, gdyż automatyczny regał wysokiego składowania wyposażony jest aż w cztery wyjścia, przy których odbywa się przygotowywanie materiałów do transportu.

W ramach kooperacji Nova Metale z Nova Trading w 2023 r. powstał wydział produkcyjny MCM / METAL COMPONENTS MANUFACTURER specjalizujący się w produkcji komponentów i gotowych produktów ze stali nierdzewnej oraz aluminium dla przemysłu. MCM oferuje kompleksowo: laserowe cięcie blach / 2D, laserowe cięcie 3D rur, profili i kształtowników, gięcie blach, gratowanie, spawanie itp.

1
2
3

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Wszystkie linie zapewniają wysoką jakość produkcji. Nova Metale jest otwarta na współpracę z klientami o dużych oczekiwaniach w zakresie zachowania ścisłych tolerancji cięcia, jakości powierzchni materiałów, ich płaskości itp. Oferta skierowana jest szczególnie do producentów sprzętu dla przemysłu spożywczego i gastronomii, AGD, producentów elementów architektonicznych, wyposażenia wnętrz, dla przemysłu maszynowego itd.  – więcej patrz zakładka OFERTA BRANŻOWA.
Więcej na temat dbałości o jakość produkcji - patrz zakładka JAKOŚĆ I CERTYFIKATY.

 

KODEKS ETYCZNY

Nova Metale wdrożyła Kodeks Etyczny, aby podkreślić fakt, że:

  •     firma postępuje nie tylko zgodnie z prawem, ale również normami etycznymi,
  •     odnosi się z szacunkiem do partnerów biznesowych,
  •     stosuje zasady uczciwej konkurencji,
  •     buduje wewnętrzne zaufanie i dobre relacje między pracownikami,
  •     walczy z patologiami i oszustwami,
  •     angażuje się w pomoc na rzecz różnych organizacji, instytucji itp.

POBIERZ KODEKS ETYCZNY

 

STRATEGIA PODATKOWA

Stosujemy najwyższe standardy w realizacji wizji podatkowej zapewniając prawidłową i terminową realizację obowiązków nałożonych przepisami prawa.

POBIERZ STRATEGIĘ PODATKOWĄ 2021

POBIERZ STRATEGIĘ PODATKOWĄ 2022

 

POLITYKA CONFLICT MINERALS

Nova Metale przyjęła politykę Conflict Minerals czyli politykę polegającą na odpowiedzialnym łańcuchu dostaw minerałów z obszarów dotkniętych konfliktami wojennymi.

POBIERZ DEKLARACJĘ CONFLICT MINERALS