Nova Metale

Kim jesteśmy

GENEZA

NOVA METALE Sp. z o.o. powstała w listopadzie 2017 r. jako siostrzana spółka Nova Trading S.A. Celem powołania firmy było stworzenie zakładu produkcyjnego zajmującego się wytwarzaniem wyrobów ze stali nierdzewnej i aluminium przeznaczonych do specjalistycznych zastosowań w różnych gałęziach przemysłu.

Pod koniec 2019 r. w Ostaszewie koło Torunia na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uruchomiono nowoczesny obiekt produkcyjno-magazynowy należący do spółki Nova Metale. W grudniu 2019 r. firma oficjalnie rozpoczęła swoją działalność.
 

Kim jesteśmy

NOWOCZESNE ZAPLECZE TECHNICZNE, SPRAWNA OBSŁUGA 

Powierzchnia zakładu wynosi 21 tys. m2. W Nova Metale - oprócz nowoczesnych linii produkcyjnych i urządzeń (patrz zakładka PRODUKCJA) – w części magazynowej znajdują się automatyczne regały wysokiego składowania dla produktów płaskich oraz produktów długich. W regale na wyroby długie znajduje się 1.886 kaset – każda z nich może zmieścić do 2 ton materiałów. Natomiast regał do składowania blach składa się z 2.725 półek – wszystkie również o maksymalnej nośności 2 tony każda.

Zakład Nova Metale działa według założeń koncepcji PRZEMYSŁU 4.0, zgodnie z którymi ludzie, maszyny i systemy informatyczne wymieniają informacje w toku produkcji. Dzięki integracji możliwa jest ekonomiczna produkcja mocno zindywidualizowanych wyrobów i relatywnie krótkich serii.

Maszyny do cięcia znajdujące się w Nova Metale są zintegrowane z systemem ERP (drugi poziom automatyzacji), co wpływa na usprawnienie pracy i skrócenie czasu realizacji zleceń.

Również kompletacja wysyłek odbywa się szybko, gdyż automatyczny regał wysokiego składowania wyposażony jest aż w cztery wyjścia, przy których odbywa się przygotowywanie materiałów do transportu.
 

1
2
3

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Wszystkie linie zapewniają wysoką jakość produkcji. Nova Metale jest otwarta na współpracę z klientami o dużych oczekiwaniach w zakresie zachowania ścisłych tolerancji cięcia, jakości powierzchni materiałów, ich płaskości itp. Oferta skierowana jest szczególnie do producentów sprzętu dla przemysłu spożywczego i gastronomii, AGD, producentów elementów architektonicznych, wyposażenia wnętrz, dla przemysłu maszynowego itd.  – więcej patrz zakładka OFERTA BRANŻOWA.
Więcej na temat dbałości o jakość produkcji - patrz zakładka JAKOŚĆ I CERTYFIKATY.